פופינג

במהלך שנות השישים בארצות הברית, בזמן המהפכות במוזיקה קמו הרכבים ולהקות ריקודי שונות, בעולם ריקודי הרחוב, צעירים שהושפעו מתנועות הרובוט בסרטים של התקופה התפרסמו במסגרת הרכבים והמציאו מחדש את הסגנונות הרבים, אחד מהם היה הפופינג.

Poppingמאיפה זה מגיע

עשור לאחר מהפכת המוזיקה ולאחר שכבר קמו הרכבים כמוTHE LOCKERS  התפרסמו והוכרו בעולם הריקוד האורבאני של הערים הגדולות בארצות הברית, התחום לא הפסיק להתפתח בזכות רקדנים צעירים כמו סם סולומון שהמציא את ריקוד הבוגלו החשמלי,   THE ELECTRIC BOOGALOOשניקרא בימינו BOUG STYLE POPPING. סם סלומון צפה ב LOCKERS בטלויזיה והיה בטוח שהמציא סגנון של לוקינג, אפילו שמו של ההרכב הראשון שלו היה ELECTRIC BOOGALOO LOCKERS , המילה LOCKERS בפנים!

אחרי הלוקינג LOCKING ובהשראתו הישירה, המציא סלומון באמצע שנות השבעים את הפופינג, סגנון שהתפרסם בעולם כולו.

איך עושים את זה

ריקוד בסגנון הבוגלו מתאפיין בהנעת כל חלק וחלק בגוף בצורה חלקה וזורמת נענוע של המותניים, המרפקים והראש, הסגנון הוא בעצם שילוב בין סגנון הרובוט ובריכוך עדין של פנטומימה.

הפופינג נוצר על ידי רקדנים שרצו להראות קשוחים בריקוד שלהם כמעט כמו הגנגסטרים של רחובות העיר הגדולה בה חיו ולכן נוצרה פעולת ה"פופ" שבעצם קוראת להימתח ולחשוף איזה שריר מכופף בגוף, העצירה הקצרה הזאת על מנת לעשות כיפוף שריר או לעשות תנועה בשריר מכופף, כדי להביע את הקשיחות שבריקוד, שזה בעצם חלק עיקרי מהשואו של פופינג.

הפופינג וסגנונות ריקוד הרחוב

כאשר הומצא הפופינג על ידי הבוגלוס בהשראת הלוקרס, באווירה הזאת של יצירה בעולם הריקוד של אותה תקופה קמו לא מעט להקות אשר השתמשו בכלים הבסיסיים של פופינג ולוקינג ורקדו ריקודים בשמות אחרים לחלוטין, כמו ריקוד הגל, WAVING שזה אומר בעצם ל"קלוט" את החשמל או מכת הברק ובתנועת ידיים של גל להעביר אותה כבכול הלאה. "טוטינג" TUTTING הוא ריקוד שהושפעה תחילה מהמצאת משחק הטטריס ורקדנים עשו תנועות של נפילת הבלוקים במשחק, אחר כך הגיע המשחק המלך תות והריקוד השתפר והתבצע יותר ב"סגנון מצרי", על שם המלך תות גם ניקרא בסופו של דבר. במשחקי הוידיאו של אותם שנים היה שכיח לראות את הדמויות בצורת בהליכה שלהן על הקרקע במסך, עקב מחסור בפיקסלים, גרפיקה או מחשוב מתקדם התנועות היו נראות כאילו הן מחליקות על קרח רוב הזמן מה שהצית בדמיונם של הרקדנים את תנועות בסיגנון קדום של ריקוד הליכת הירח המוכר לנו כיום. אז הטלביזיה והסרטים המצוירים משפיעים על הרקדנים הצעירים אבל הבסיס של הפופינג נשאר בכל הריקודים החדשים שנוצרו. המקור נקרא עד היום BOUG STYLE POPPING.