ריקודי בטן (ריקוד מזרחי)

ריקוד בטן זוהי אומנות המגיעה מהמזרח. היא מאופיינת על ידי היופי שלה בתנועות גוף גמישות, חלקות וייחודיות לקצב המנגינה המזרחית.

Bellyמהו ריקוד בטן?

ריקוד בטן מורכב מתנועות אקזוטיות במעברים קצביים של המוזיקה המזרחית. הרקדניות משלבות לקצבים את כל חלקי הגוף בתנועות חלקות וגמישות המדמות התנהגות של נחש.הרקדניות משתמשות בעיקר באיזור האגן ומשחקות עם שאר חלקי הגוף לפי קצב המוזיקה המזרחית.

הייחודיות של ריקוד בטן לא רק ברקדניות הרוקדות בתנועות גמישות וחלקות ומבצעות תנועות מרשימות. אלא גם במיסתורין אשר הריקוד משדר.

מהיכן הגיע ריקוד בטן?

מקור ריקוד בטן אינו מדויק וניתן למחלוקת. קיימות מספר עדויות שונות המצביעות על המקור של ריקוד בטן. העדויות מתחלקות למספר מקומות ואיזורים שונים. חלקם אומרים ריקוד הבטן הגיע מאיזור מצרים בגלל המוזיקה המזרחית וחלקם אומרים שהיגע מהודו בגלל המקצבים הדומים למוזיקה המסרותית של הודו וישנם עדויות אשר אומרות ריקוד בטן הגיע בכלל מרומה העתיקה מכייון שרקדו את ריקודי בטן בכנסים ולמלכים. גם יוון העתיקה מוזכרת ואפילו בבל.

מה שלבסופו מצביע ריקודיד בטן הינם ללא ספק ריקודים עשירי תרבות אשר צברו עם הזמן תנועות מדהימות.

סיגנונות ריקודי בטן שונים

ישנם למעלה מ- 50 סיגנונות שונים אשר קיימים בריקודי בטן. ב- 5 בתי ספר הגדולים והידועים מכולם משתמשים  ומלמדים את הסיגנונות המרובים.יוון, מצרים, פאקיסטן, תאילנד וירדן.ישנם מקומות אשר משלבות את ריקודי בטן ביחד עם ריקוד הפלאמנקו וריקוד הלטינו אשר מעניק לריקודי בטן יותר זוהר וייחודיות. ריקוד בטן  איננו רק שילוב של תנועות יפות  וייחודיות. אלא ריקוד של לב ונשמה חזקה. ריקוד בטן משפר את הרגלי ההאדם הרוקד ומעניק לו גישה חזקה לחיים, ריקוד בטן משפרים את היכולות הפיזיות על ידי כך שמחזקים את השרירים מעניקים להם גמישות ומחטבים את הגוף כך האישה הרוקדת את ריקודי בטן מחזקת את ביטחונה ויופה גם על הבמה וגם בחיי היום יום.

כיום ריקאיפה אפשר ללמוד ריקודי בטן?

כיום ריקודי בטן הינם ריקודים פופולאריים ואפשר לרקוד וללמוד אותם בכל מקום ולא רק במזרח. אם ברצונכם ללמוד את הריקוד המהמם והמסתורי הזה הינכם מוזמנים לבוא ולבקר אצלנו בסטודיו.