ריקוד מודרני

הריקוד המודרני הינו ריקוד יוצא דופן הוא משלב בתוכו את ריקוד הג'אז ואת ריקוד הבאלט. המטרה של ריקוד מודרני זה להביא את הקהל הצופה לידי פליאה ולהוציא את הקהל מהצב הנורמלי שלו.

 " ייחודיות הריקוד זוהי יכולתו להפתיע את הקהל באילתור וביצועים לא סטנדרטיים "

כך כתב מגדולי הרקדנים.

Modernריקוד מודרני – ריקוד החופש

ריקוד מודרני נקרא גם ריקוד החופש מכיוון שבשנת 2000 כאשר הוא התחיל בארצות הברית, הוא סטר את כל קווי המחשבה את מבנה הכוריאגרפיה הקלאסית של העולם המערבי. ריקוד המודרני ניפץ את הסטיגמות ואת מסגרות הריקוד הקלאסיים.

לידתו של ריקוד מפליא – ריקוד מודרני

ממציאה של הריקוד הינה בחורה בשם "סדורה דינקאן" אשר שאבה את רעיון הריקוד המודרני מעולם הטבע. היא קיבלה את ההשראה מהחוסר איזון בטבע אשר גורם לחוסר יציבות והשינוי הבלתי פוסק ללא חוקים וסדר. כך גם הריקוד מתבטא ללא חוקים סדר ומסגרות שצריך לעקוב אחריהם כדי לאפיין את הריקוד. בריקוד המודרני קיימים סגנונות הבלאט והג'אז אשר בתוכים חוקים קבועים ובלתי משתנים השתלבים עם הריקוד המודרני ולמרות זאת אין כל חוקיות בריקוד עצמו.

ריקוד מודרני מקום – מרכזי לימוד

כיום קיימים בתי ספר רבים אשר מלמדים את הריקוד המודרני וכל אחד מהם ניבדל בזכות הסיגנונות שלהם והיחודייות של הבית –ספר. למרות הסיגנונות השונים אשר קיימים בשאר בתי הספר העיקרון של הריקוד היו פשוט ויש לשמור עליו. עיקרון החופש והביטוי העצמי. הריקוד נותן לקהל פתח למחשבות של הרקדן ומעביר אותם חוויות אשר הכוריאגרף תיכנן מראש.