ג'אז

ריקוד ג'אז חושני ומלא עוצמה !

ריקוד ג'אז הינו ריקוד חושני אשר אין לו דעה אחד ואין לו צורת ריקוד אחד. הרקדן מסוגל לבטא את עצמו איך שהוא מרגיש ואיך שהוא רוצה ריקוד ג'אז מאופיין על  ידי החושניות אשר הרקדן משדר ואת הזוהר אשר הוא מעניק בתנועות ייחדויות וזוהרות.


מהו ריקוד ג'אז ?

ריקוד ג'אז נולד על ידי הרקדן " ג'אק קודל " הוא קיבל השראה מתנועות ריקוד הודי מסורתי, חיבר אותם ביחד עם ריקוד אטני אפרואמריקאי ואת כל התנועות הוא הכניס לתוך מקצב הסווינג אשר העניק לתנועות את החושניות והחייה את ריקוד הג'אז.

Jazzריקוד מודרני – ג'אז

כיום ג'אז נחשב כריקוד מודרני אשר משלב בתוך מגוון רחב של תנועות ואלמנטים מסגנונות ריקוד שונים ומתרבויות שונות. ג'אז משלב בתוכו תנועות " שבורות" וחדות יחד עם תנועות גמישות חלקות ועדינות. הריקוד מסמל את השילוב של הכוח והרכות אשר יכולים להיות בהרמוניה ביחד אחד עם השני בדומה לאש ומים.

מקורות ריקוד הג'אז

ריקוד הג'אז התגלה והובא לארצות הברית על ידי עבדים אפריקאיים, כאשר לכל שבט היה סיגנון ריקוד משלו ואת המקצבים המוזיקליים שלהם. כאשר התחברו מגוונים שונים של תנועות ומקצבים נוצר ריקוד הג'אז, עם מגוון רחב של אלמנטים בלתי מוגבלים וביצועים מרהיבים.

טכניקות ריקוד הג'אז

ריקוד ג'אז מצריך אמונים רבים וטכניקה חלקה ונקייה. על התרגילים הטכניקות ועל התנועות צריך לעבוד שוב ושוב עד שתופסים  בהם שליטה מלאה. כל אימון מצריך חימום של כל שריר הפעיל בעת הריקוד מכיוון שמשתמשים בהרבה שרירים בגוף חייבים לשמור על השרירים הללו חזקים ומחוממים היטב. כמו כן ריקוד הג'אז דורש לבוש מסויים כמו ריקוד הבלט המצריך הלבשה והנעלה. הלבוש של הג'אז מקנה לרקדנים ורקדניות אפשרות תנועה בלתי מוגבלת וכך התנועות והטכניקות של הריקוד מתבטאות הרבה יותר טוב.

ריקוד הג'אז כוללל בתוכו איאאמוני בלט לצורך שיפור היציבה שיפור הגמישות ושיפור כושר התגובה של הגוף. ריקוד הג'אז כולל בתוכו פוטנציאל רחב לשינוי בעקבות חיבור של סיגנונות שונים לריקוד וחיבור?