לא סתם עוד ריקוד

הריקוד הוא אחד מתחומי האומנות הבסיסיים ומוכרים ביותר בעולם שלנו, כיוון שהריקוד, בכל צורה שהיא, קיים בכל מקום בעולם, הוא משמש דרך התבטאות, משדר אנרגיה רבה, צורת תקשורת ברמה הבין אישית וברמה ההמונית. ממש עולם ומלואו. הריקוד כצורת אומנות מורכב מכמה אלמנטים קריטיים ביותר לקיומו, שלא כמו פעולות אחרות שדורשות ידע, אולי כישרון מולד או כישורים מסוימים, ריקוד טוב ואיכותי דורש הרבה יותר מכם, מנגד הוא גם יודע לתת בחזרה כך שממש תרגישו את זה.

Like_danceלא רק ידע

רקדנים טובים תמיד יראו בעיניכם כאנשים שממש מאוהבים במה שהם עושים, ולא רק למראית עין, האהבה שלהם לריקוד מתבטאת לא רק בזמן ההופעה או האימון, במועדון ריקודים או בבית, רקדן צריך להרגיש את זה עשרים וארבע שעות ביממה, זוהי דרך חיים, סגולה לבריאות וכושר גופני. כאמור אפשר ללמוד לרקוד לבד, מהטלוויזיה, מאנשים שרוקדים בשביל הכיף שלהם או מרקדנים מקצועיים, אפילו מכוראוגרפים פרטיים, הכל עניין של רצון והתמדה. כמובן שאם כל הידע והרצון הכלי החשוב ביותר של הרקדן הוא ההתלהבות לעניין, למופע הזה, שלא עוזבת אותו גם מחוץ לרחבת הריקוד, ומלווה אותו במשך כל חייו. זה מתבטא בניצוץ הזה, שיש בעיניים ושמורגש עמוק כל כך בנפש, שמזרים אנרגיה בגוף ומשדר אותה אל אחרים, וכמו שנאמר אפילו בקרב תנועות חסידות על "מעלתו של הריקוד – שהוא מגביה את האדם טפח אחד מעל פני הקרקע".

לא רק כוח

הריקוד ולימוד הריקוד כמו בכל סוג של אומנות, היינה פרי יצירתם של התלמיד, זה ששואב את הידע, הכישורים והאנרגיה, והמורה, שמעניק לו את ההדרכה לכישורים ולידע הזה בשילוב כלים פסיכולוגיים ופיזיים הטובים ביותר שביכולתו לתת על מנת ליצור את המתנה הזאת, אומנות הריקוד. הסגנון והקצב יכולים להשתנות אבל בתוך תוכו של התלמיד נבנה עולם גדול ומורכב הרבה יותר. ללמוד לרקוד זה לא רק שינון ותרגול, זה היכולת של התלמיד להפנים את הידע הזה, לפתח את הניצוץ הזה בתוכו והתמלאות באנרגיה מתאימה שתדחוף את התלמיד לרמות גבוהות הרבה יותר, רמות אישיות בהן הוא יוכל לבנות את עצמו ולשפר כל הזמן את האיכויות שלו. ידע זה כוח, וכוח אמתי נמצא בנפש, בפנים, ולכן אם באמת רוצים ומתמידים הריקוד הופך לחלק מהנשמה.

מהנשמה אל הבמה

חלק אינטגרלי במיוחד בחייו של רקדן, או של כל אדם אשר במעמקי ליבו בוערת אהבה גדולה לריקוד הוא האינטראקציה הבלתי פוסקת עם הקהל. זה ממש לא עוצר על הבמה, כיוון שכל העולם במה וכולנו שחקנים, רקדנים, תפאורה וסיפור, ואם כבר סיפור אז שיהיה סיפור אהבה. כן האהבה לריקוד והאהבה בכלל כרגש חזק ביותר, משפיעה על הרקדן, אותו אדם שכרגע עומד על במה ובזמן אחר חי את חיי היום יום שלו, בסביבת בני אדם, הקהל התמידי שלנו.

כאשר אתם חזקים יותר וממוקדים יותר בנפש, ומעשיכם מערבים רגש חזק יותר ועמוק יותר אתם הופכים לאנשים טובים יותר, אל עצמיכם ואל הסובבים אתכם. אתם מבטאים את עצמיכם טוב יותר, ובחוץ האנשים מגיבים להתנהלות שלכם בצורה חיובית יותר, זה מורגש היטב על כל במה, גם זאת של החיים. אז בפעם הבאה שאת או אתה חושבים על לימודי ריקוד ברצינות, אל תדמיין מכון כושר מיוזע, דמיינו בית מקדש להעצמת הנפש.