ריקוד, הורים והילד באמצע

התנהגויות שונות של הורים בתחום הספורט והריקוד

סוגי התנהגויות שונות של הורים, כל הורה רואה את הילד שלו בצורה שהוא בוחר, אבל לפעמים אנחנו לא שמים לב איך אנחנו יכולים להשפיע על הילדים בצורה שיכולה להיות פוגענית. אנחנו שוכחים מהרצונות שלהם ומהצרכים שלהם, הרגשות של הילדים מושפעים מההתבטאות של ההורה. לכן איזה סוג של הורים אתם?

הורים אשר אדישים לריקוד ולאימונים של הילד – אלו הורים אשר אדישים ואינם מעורבים במה שקורה באימון של הילד. זהו הורה אשר אינו מבין או אינו מתעניין בספורט או בריקוד בכלל. הורה זה מקבל את הריקוד כחלק משעות הפנאי של הילד ואינו מבין שהריקוד או הספורט בכלל הינו הכרחי להתפתחות האישית של הילד. כאשר הורה אדיש שם לב להתפתחות הפיזיולוגית או להתפתחות האישית של הילד בתחום הוא אינו נותן משוב חיובי או שלילי. הורה אדיש לא ינסה לתקשר עם המאמן ולא יקח את הילד שלו לחוג ריקוד. ומצד שני המאמן אינו מרגיש יכולת תקשורת עם הורה אדיש אלא אם כן הוא ייצור אותה בעצמו, הילד לא מקבל תמיכה מצד ההורה העוזרת לו להתפתחות המקצועית.

הורים אשר מתרגשים או מתלהבים מהאימונים – ההורה המתלהב אלו הורים אשר שמחים על כך שהילד מתאמן. ההורים המתלהבים ישתתפו בתחרויות של הילד ויעשו רעש ככל שהם יכולים. ההורים הללו אינם יודעים או אין להם את הכלים על מנת לאזן בין הלחצים של הילד מכיוון שהם בעצמם בלחץ. בדרך כלל ההורים יפנו למדריך על מנת שיטפל בבעיות תקשורת לבין ההורה ולילד. ההורים הללו ילחצו על הילדים יעזרו להם ויהיו איתם במתח, הם חיים את הספורט דרך הילדים. ההורה המתלהב ישתף פעולה אבל בזהירות או בכלל מכיוון שהוא יפחד לפגוע בתהליך האימון ריקוד של הילד.

הורים אשר קיצוניים – ההורים הקיצוניים חיים את הספורט דרך הילד, אבל הם גם ינסו להתערב בכל אימון של הילד. ההורים הקיצוניים יהיו בדרך כלל ספורטאים לשעבר לכן מטרת ההורה שהילד יצליח להגשים את החלום שלהם. ההורה הקיצוני ינסה להגשים את המטרה בכל הכלים אשר יש לו ללא מעצורים, הוא יתערב בצורת אימון של המאמן בתחרויות יתן ביקורות ועוד..אלו הורים אשר לא  רק שלא יעזרו אלא גם ההפך ישפיעו לרעה על  האימונים על הילד ועל ההתפתחות שלו אשר לבסוף יפרוש מהתחום.

איזון בין הורה אדיש להורה קיצוני בתחום הריקוד

כאשר הילד שלכם מתחיל להתאמן או להתפתח בריקוד, אתם אמורים בתור הורים לדאוג לאיזון בחיים שלו. זאת אומרת להיות פעילים באימונים שלו להבין אותו ולתת לו את המענה הנדרש על מנת שהילד יצליח, לפעמים ללחוץ ולדעת גם לשחרר את הלחץ, המטרה של ההורה המושלם זה לאזן את הדברים. לכבד את הצורת אימון של המאמן, לכבד את הילד ולהקשיב לרצונות שלו. כאשר ישנו איזון הילד יצליח להתפתח בצורה מקצועית ועוד יודה לכם על התמיכה והאהבה שהפגנתם כלפיו.

אז איזה סוג של הורים אתם?